Vijf vragen aan: Edgar Dobbelmann

Hij staat als leerkracht voor de eindgroep van VSO-ZML De Toekomst in Ede. De leerlingen van Edgar Dobbelmann (38) zijn tussen de 16 en 20 jaar en hebben een verstandelijke handicap. Edgar zit vanaf dit schooljaar in de mr, die uit twee ouders en twee leerkrachten bestaat. "Ik ben begonnen in de horeca en koken is nog steeds mijn passie. Ik vind het erg leuk om dat op leerlingen over te brengen: dat ze zelfredzaam worden op dat gebied."
Wat speelt er op dit moment in jullie mr?
"De normverlaging die Den Haag op wil leggen. Dat betekent dat wij straks alleen leerlingen met een IQ van maximaal 55 aan mogen nemen. Als school willen we natuurlijk niet 'leeglopen', maar ik zie het voor onze leerlingen ook somber in. Die moeten straks naar een praktijkschool. Ik vrees dat de teams daar niet de juiste zorg kunnen bieden en dat onze leerlingen het niveau niet bij kunnen houden."

Wat kun je daar als mr mee?
"We zijn aan het onderzoeken of we nieuwe samenwerkingsverbanden kunnen creëren. Het gaat er toch om dat we alle leerlingen de juiste plaats in het onderwijs aan kunnen bieden.''

En hoe zorg je ervoor dat je eigen school niet 'leegloopt'?
"Door je bijvoorbeeld te richten op een andere doelgroep: specifiek op autisten of ZMOLK, kinderen met een verstandelijke handicap en gedragsproblemen. Of kinderen met een lichamelijke beperking. Maar dat laatste heeft natuurlijk grote consequenties voor de inrichting van je schoolgebouw."

Hoe bevalt het mr-werk?
"Het is pittig, we zijn alle vier nieuw. We hebben veel aan het Handboek mr, maar we hebben met lastige onderwerpen te maken, we hebben een vacature voor een nieuwe directeur, die normverlaging: dat speelt allemaal mee."

Waar ben je trots op?
"Naast de school staat een woon-leerhuis. Daar wonen vijf van onze leerlingen, met begeleiding. Het is een samenwerkingsproject met een zorginstelling, Careander. Zo kunnen ze langzaam wennen aan zelfstandig wonen. Overdag is het een trainingshuis. Onze leerlingen werken er in de tuin,
ze krijgen er bijvoorbeeld kookles en schoonmaaktraining: dat werkt heel goed."

Verschenen in Infomr 4/2008

Gepubliceerd 2012-12-01 12:00:00

Categorie

Sleutelwoorden

Deel dit artikel:

Gerelateerde artikelen

Cookie wetgeving

Online cookiepolicy
De Nederlandse Telecomwet schrijft sinds 5 juni 2012 voor dat de gebruiker van websites op de hoogte moet zijn van het plaatsen en uitlezen van cookies. Een cookie is een bestandje met een tekenreeks dat bij uw bezoek aan een website naar uw computer wordt gestuurd en waarmee uw computer bij een volgend bezoek wordt herkend.

Welke cookies gebruikt de AOb?
1. Google Analytics
De website www.aob.nl plaatst cookies die voortkomen uit het Google Analytics script dat op de website wordt ingeladen. Google Analytics is een hulpprogramma voor webstatistieken waarmee website-eigenaren inzicht kunnen krijgen in de manier waarop bezoekers omgaan met hun website. Door middel van Google Analytics proberen wij uw website bezoek zo gebruiksvriendelijk mogelijk te houden.

Meer informatie over cookies?
Op de volgende websites kunt u meer informatie over cookies vinden:
Consumentenbond: Wat zijn cookies?
Consumentenbond: Waarvoor dienen cookies?
Consumentenbond: Cookies verwijderen
Consumentenbond: Cookies uitschakelen
Deze site maakt gebruik van cookiesMeer informatieAccepteren