Vijf vragen aan: Mariam Belkaid

Ze staat voor groep 4 op de islamitische basisschool El Furkan in Schiedam. Mariam Belkaid (29) is voorzitter van zowel de mr als de gmr.

Zo'n voorzitterschap ligt jou wel?
"Anderen zeiden: dat is echt wat voor jou. Het bevalt me goed. Ik hoor dat ik een goede en fijne gesprekspartner ben, voor zowel ouders, collega's als de directie en het bestuur. Ik houd van opbouwende kritiek en zoek naar de balans. Ik heb hart voor onze school en probeer het schoolbelang altijd voorop te zetten."

Wat speelt er op dit moment?
"We werken aan transparantie binnen onze organisatie. We maken deel uit van de stichting islamitisch college (SIC) en er is behoefte aan duidelijkheid: welke taken liggen waar, wat hoort bij de directie, wat bij het algemeen bestuur. Hoe zorg je dat de verslaglegging naar ouders en team goed op orde is."

En..?
"We sturen alle notulen direct per mail naar het team en alle ouders. Als mr hebben we een eigen mailadres en account op het netwerk. Tussen de maandelijkse vergaderingen door worden er veel agendapunten via de mail besproken en behandeld. Twee keer per jaar brengen we een mr-magazine op papier uit voor ouders die geen mail gebruiken."

Wat voor type mr zijn jullie?
"We proberen actief bij te dragen aan de kwaliteit van onze school. Vanuit de gemeente kwam het voorstel om met verlengde leertijd te werken, vanwege onze 100 procent tweetalige schoolbevolking. Toen hebben we als mr iedereen erbij betrokken om te kijken of en hoe we dat zouden doen. Met het team, met de directie, met ouders: we hebben besloten om mee te doen en alle extra tijd in uitbreiding van de woordenschat te stoppen. Maar er moest wel veel worden besproken: wat betekent het voor het aantal lesuren, wat staat daar tegenover. De lesgebonden taken zijn uitgebreid met een half uur per dag, dus in de niet lesgebonden taken waren aanpassingen nodig."

Wensen?
"Een nieuw gebouw. We zitten deels in een noodgebouw, we groeien, er zijn al veel gesprekken met de gemeente gevoerd. Dat zou echt mooi zijn."

Verschenen in infomr 2/2014

Categorie

Sleutelwoorden

Deel dit artikel:

Gerelateerde artikelen

Cookie wetgeving

Online cookiepolicy
De Nederlandse Telecomwet schrijft sinds 5 juni 2012 voor dat de gebruiker van websites op de hoogte moet zijn van het plaatsen en uitlezen van cookies. Een cookie is een bestandje met een tekenreeks dat bij uw bezoek aan een website naar uw computer wordt gestuurd en waarmee uw computer bij een volgend bezoek wordt herkend.

Welke cookies gebruikt de AOb?
1. Google Analytics
De website www.aob.nl plaatst cookies die voortkomen uit het Google Analytics script dat op de website wordt ingeladen. Google Analytics is een hulpprogramma voor webstatistieken waarmee website-eigenaren inzicht kunnen krijgen in de manier waarop bezoekers omgaan met hun website. Door middel van Google Analytics proberen wij uw website bezoek zo gebruiksvriendelijk mogelijk te houden.

Meer informatie over cookies?
Op de volgende websites kunt u meer informatie over cookies vinden:
Consumentenbond: Wat zijn cookies?
Consumentenbond: Waarvoor dienen cookies?
Consumentenbond: Cookies verwijderen
Consumentenbond: Cookies uitschakelen
Deze site maakt gebruik van cookiesMeer informatieAccepteren